
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 32 mm |
| Width | 20.3 mm |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 10.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 18 g |
| Features | OCP, SCP |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 6.6 W |
| Max Output Current | 2 A |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 2 kV |
| Output Power | 10 W |
| Efficiency | 84 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Max Output Voltage | 3.3 V |
| Output Current-Channel 1 | 2 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 3.3 V |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$28.53670
Ext.Price$28.53670
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $28.53670 | $28.53670 |
| 10 | $27.01577 | $270.15770 |
| 25 | $25.76120 | $644.03000 |
| 50 | $24.56489 | $1228.24450 |
| 100 | $23.42421 | $2342.42100 |
